Баскетболният тим на Икономически университет-Варна излезе еднолично на второ място в

...

ИУ-Варна удари Академик с кош в последната секунда на продължението

Баскетболният отбор на Икономически университет-Варна излезе еднолично на второ място в класирането на първата шестица на мъжката " А " група, откакто завоюва извънредно оспорвано дерби като хазаин на Атлетик.

Всичко се реши в последната секунда на продължението, с цел да се стигне до 107:106 в интерес на варненци. Те към този момент имат 3 победи и една загуба и са единствено зад непобедения БУБА, а Атлетик дели третото място с Чавдар Троян с баланс 2-2. В идващия кръг ИУ ще посрещне Чавдар Троян, а Атлетик – Шумен.

Преди началото на мача на ректора на Икономическия университет във Варна проф. доктор Пламен Илиев беше връчен плакет в израз на благодарност за поддръжката и приноса им към развиването на баскетбола, който той трябваше да получи на церемонията „ Баскетболна вечер “.

Варненци започнаха мощно и водиха през цялата първа четвърт, след която имаха 10 точки задатък. На моменти през втората те се откъснаха на 14, само че мощна серия на противника в края на полувремето стопи разликата единствено до 2 точки.

Атлетик поведе след подновяването на играта и остана напред доникъде на третата част. Тогава на Тодор Захариев бе отсъдено техническо нарушаване, той изиска пояснение от съдията и бе дисквалифициран. Последва мощна серия на домакините, която още веднъж им даде двуцифрен задатък при 80:69. Те останаха напред дълго през последната десетка, само че серия от 10:2 за Атлетик докара до 94:94 при по-малко от две минути до края. Ивайло Вучков наниза основна тройка за столичани при 75 секунди до края, след което тимовете си размениха няколко неточности. Антон Диков вкара за ИУ, след което Денис Петков беше прецизен един път от наказателната линия за 98:96 в интерес на Атлетик. При 3 секунди до края Милчо Борисов означи за варненци за тъждество и продължение.

Минута и половина преди почивката резултатът още веднъж беше еднакъв при 103:103, а след доста неточности за тимовете Венелин Христов изведе ИУ с 2 точки напред. При 4 секунди до края Ивко Ивков наниза тройка, с която направи резултата 106:105 в интерес на тима си, а в последната секунда Милчо Борисов реши мача с панер.

За спечелилите Милчо Борисов приключи с 34 точки и 7 битки, 15 вкара Николай Николов, а по 13 – Венелин Христов и Милен Дудев. Общо шестима играчи на тима приключиха с двуцифрен актив.

За Атлетик също шестима имаха повече от 10 точки, като с 26 и 7 битки приключи Ивко Ивков, а 21 плюс 5 записа Станислав Славейков.
Източник: petel.bg